EN İYİ HABER YAZILIMI #HABERYAZILIMI

Mesafeli Satış Sözleşmesi Siz Değerli Müşterilerimizi İnternet Korsanlarına Karşı Korumak Amaçlı Düzenlenmiş Sözleşme.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ


MÜŞTERİ ve DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ bu sözleşme gerekliliklerine uymak zorundadır.

 

1. TARAFLAR
Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad. No:61/1 D:11 Kadiköy - İSTANBUL adresinde mukim ve DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ (iş bu protokolde kısaca "Haber Paketleri " olarak anılacaktır) ile diğer tarafta Haber Sitesi Yazılımı'nı satın alacak olan şahıs veya şirket (bundan böyle MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında yapılmış bir sözleşmedir.

 

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU
a) Haber Paketleri 'nin hazırlamış olduğu Haber Sitesi Yazılımı'nın satışı için Haber Paketleri ve MÜŞTERİ arasında yapılmış sözleşmedir.
b) Satış sitemiz' den yapılan üyelikte belirtilen e-posta adresiniz, tebligat adresi olarak kabul edilir.
c) Bu sözleşme 8 ana madde olarak düzenlenmiştir.

 

3. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ
Bu sözleşme, MÜŞTERİ' nin Haber Paketleri’ nden Haber Sitesi Yazılımı'nın siparişini vermesiyle başlar ve MÜŞTERİ'nin seçtiği domain adı altında Haber Sitesi Yazılımı'nın kurulumunun yapılarak yayına girmesiyle geçerlilik kazanır.

 

4. ÜCRET VE ÖDEMELER
Sözleşmeye konu olan yazılım ücreti satış sitesinde belirtilmiştir. Sipariş esnasında o anki bedeller üzerinden hesaplama yapılır ve MÜŞTERİ' nin bu ücreti kredi kartı veya banka havalesi ile ödemesi sonucu satış sitesinde belirtilen saat aralığında 1-3 saat içerisinde Haber Sitesi Yazılımı' nın kurulumu yapılır. Belirtilen fiyatlarımıza %18 KDV dahil değildir.

Bir sonraki yıl ödenecek tutar; devam edildiği taktirde sadece Hosting Bedelidir. MÜŞTERİ hosting hizmetini dilediği zaman başka firmadan alabilir, hizmeti uzatmayabilir. Hosting hizmetimiz sadece Haber Yazılımımız için geçerlidir.

Yazılım için yenileme ücreti alınmaz, ancak seçilen hosting paketin limitlerini doldurması durumunda, özel Ip talebi durumunda, günlük yedekleme talebi ya da ekstra düzenlemeler için ek ücret talep edilir.

Ücretsiz sunulan (1Yıl Hediye) Hosting Hizmetini Aylık 20 GB Trafik,  Yıllık 1 GB Web Alanı, Sunucu kaynaklarını anlık maksimum %20 kullanılmasına kapsar. Haber Paketleri Ücretsiz Hosting Hizmeti değerlerini dilediği zaman değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

Müşteri web sitesinin yedeğini kendi almakla yükümlüdür.

Haber Paketleri genel sunucu yedeğini aylık ve haftalık olarak almakla yükümlü değildir, Yedek hizmetleri ücretli olarak verilmektedir ve sadece bu hizmeti alan müşterinin yedeklerini almakla yükümlüdür.

Ancak alınan yedeklerde herhangi bir problem olmasından dolayı kaynaklanabilecek aksaklıklardan kesinlikle sorumlu değildir. Yedek sorumluluğu tamamiyle MÜŞTERİ' ye aittir.

 

5. HİZMET 
a) Haber Paketleri tarafından kullanıcıya sunulan hosting alanına belirtilen 1(adet) domaine dns tanımlaması yapılır. Ek ücret ile yeni bir alan adı satın alınarak alana adı değişikliği 1 defaya mahsus olmak üzere yapılabilir.(Alan adı kayıt sonrası iptal edilemediğinden değiştirilememektedir.)


b) MÜŞTERİ Haber Sitesi hizmeti alırken, Haber Paketleri sunucularındaki hosting sistemini, mail sistemini, programları aynen kabul etmiş sayılır. Mail alt yapısı olarak gmail, yandex gibi firmaların alt yapısı kullandırılabilir. Bunun dışında sunucu alt yapısında mail hizmeti verilmemektedir.


c) Web sitesine haber, makale, video bilgi, fotoğraf vb. girişi MÜŞTERİ tarafından yapılır. Haber Paketleri 'nin bu konuda bir taahhütü yoktur. Haber Paketleri kesinlikle MÜŞTERİ için facebook sayfası oluşturma, seo optimizasyonu gibi hizmetleri ücretsiz vereceğini taahhüt etmez. Bu tür hizmetler ek ücrete tabidir.


d) Uluslararası domain tescillerinde, http://www.resellerclup.com adresindeki şartlar ve kurallar geçerlidir. Müşteri tescil hizmeti alırken bu şartları kabul etmiş sayılır.

 

6. TARAFLARIN HAK VE SORUMLULUKLARI
a. Haber Sitesi Yazılımı' nın lisansı ömür boyu geçerlidir .Hosting hizmeti ise ilk yıl talebe göre ücretsiz,  diğer yıllar ise ücrete tabidir. Hosting hizmetine devam edilmemesi durumunda 1 GB veriye kadar taşıma Haber Paketleri tarafından yapılacaktır. 1 GB üzeri verilerin taşıma sorumluluğu müşteriye aittir. Ancak taşıma sonrası ayarlar Haber Paketleri tarafından ücretsiz yapılacaktır.

b. MÜŞTERİ, Web Sitesi'nde telif ve lisans haklarına muhalif program ve içerik yayınlanamaz. MÜŞTERİ, Web Sitesi içeriğinden tamamen kendisi sorumludur. MÜŞTERİ, oluşturduğu içeriğin T.C. yasalarına aykırı olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. İçeriğin aykırılığından doğabilecek aksaklıklarda Haber Paketleri hiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir. Karalama amaçlı olarak açılan Haber Sitelerinin tespiti halinde Haber Paketleri hizmeti sonlandırabilir. Talep halinde Yetkili merciiler ile bilgi paylaşımı yapabilir.

c. Haber Paketleri, MÜŞTERİ' nin hizmetine sunduğu Web Sitesi'nin sözleşme süresi boyunca teknik aksaklıklar ve zaruretler dışında devamlılığını ve çalışabilirliğini taahhüt eder. Alt yapı kaynaklı problemler ve Bakım çalışmaları dışında sitelerin açık duracağını taahhüt eder. Ancak saldırı veya datacenter dan kaynaklı sorunlardan sorumlu tutulamaz. MÜŞTERİ sitesinin saldırı alması durumunda yayını kesilir, saldırı koruması ayrı bir hizmettir.

d. MÜŞTERİ, Haber Sitesi Yazılımına yönelik ek özellikler talep ettiği taktirde Haber Paketleri talebi değerlendirerek yerine getirip getirmeyeceğine kendisi karar verir. Olumlu olması durumda ek ücret ile talepler yerine getirilir. Kesinlikle ücretsiz ek özellik ekleme zorunluluğu veya talebin aynı gün gerçekleştirilmesi gibi bir yükümlülüğü yoktur.

e. Web Sitesi Haber Paketleri' nin belirlediği sunucularda ya da müşterinin talebi doğrultusunda kendi hosting firmasında yayınlanabilir. Dosyalar şifreli teslim edilir. Haber Paketleri, MÜŞTERİ' ye Yönetim Paneli şifreleri dışında ayrıca bir ftp şifresi tahsis edilebilir, ancak kötüye kullanım tespiti halinde sözleşmeyi tek taraflı fes etme hakkını saklı tutar. Hosting için gereksinimler; PHP 5.3 - 5.4 , ioncube 4.4.1 ve üzeri versiyon, Allow_url_open On konumunda olması.

f. Sistemlerimiz Tek domaine lisanslıdır, Domain Değişimlerinde lisans değişimi ücreti 100 tl ' dir, ayrıca MÜŞTERİ, Web Sitesi'nin alt kısmında (footer) Haber Paketleri' nin telif vb. haklarını hatırlatıcı yazının bulunmasını ve bu yazıya haberpaketleri web sayfasına bağlantı verilmesini kabul eder.Link kaldırma işlemi hiçbir şekilde yapılamaz aksi takdirde lisans ihlali sebebi ile lisans iptal edilerek istanbul mahkemeleri tarafından telif davası açılacağını kabul eder.

g. Haber Paketleri, Web Sitesi ile ilgili değişiklikleri, gelişmeleri, yeni hizmet ve ürünleri hakkında açıklayıcı bilgileri Yönetim Panelleri aracılığıyla ve Blog Sitesi (https://blog.haberpaketleri.com) ve Twitter hesabı üzerinden ( https://twitter.com/haberpaketleri ) yapabilir.


h. MÜŞTERİ hizmetin sonlandırılmasını talebini vermesine mütakip  MÜŞTERİ, Haber Paketlerin' den web sitesi ile ilgili verileri alabilir. Haber Paketleri, sistem yedeklerini MÜŞTERİ ile paylaşma' yı taahhüt eder.


ı. MÜŞTERİ, Sistemimizin demosu ve referanslar web sitemizde görmektedir. Demo panel bilgisi ile test imkanıda verilmektedir. Bu nedenle test edilmiş satın alınmış bir yazılımda kopyalanabilir bir ürün olduğu için iade yapılamaz.


i. MÜŞTERİ, web sitesinin kapanması, erişim sağlanamaması veya hacklenmesi durumunda 7/24 ücretsiz telefon desteği alabilir.Bunun dışındaki problemler için EMAIL / TICKET desteği verileceğini kabul ve beyan eder. Ticket ve Mail desteği taleplerine 24 saat içinde yanıt verilmektedir. Acil durumlarda telefonla destek verilir.

 

7. SÖZLEŞMENİN FESHİ

MÜŞTERİ'nin Haber Sitesi Yazılımı'nı sözleşmeye aykırı bir biçimde kullanımının tespiti ya da ödemesini zamanında yapmaması halinde Haber Paketleri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. 

 

Haber Paketleri, Haber Sitesinin yayına başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin bitiminden en az 30 gün önceden e-mail aracılığıyla tebligat yaparak, bir sonraki döneme ait hosting hizmetinin süresinin uzaması ile ilgili yeni içerik ve ödeme şartlarını gönderecektir. Telefon ile bildirim 1 (bir) defa yapılacaktır. Yeni dönem için verilecek hizmetin içeriği müşteri/kiracı tarafından olumsuz görüş bildirildiği takdirde alınacak hizmetlere karşılıklı son verilebilir. Ödeme yapılmamasına mütakiben 1 haftalık süre sonrasında veriler silinir.

 

8. CEZA
a) Bu sözleşme şartlarında olabilecek her türlü anlaşmazlıklarda İstanbul Mahkeme ve icra dairelerinin yetkili olacağını taraflar kabul ederler.

İşbu sözleşme verilen hizmetin başlamasıyla geçerlilik kazanır. 

Scroll to Top