Sunucu Kesintisi Hakkında

Sunday, May 6, 2018

Merhaba

Duru Yazılım (Haber Paketleri) olarak, Türkiye'de iki adet verimerkezi ile çalışmaktayız. Bunlardan bir tanesi Denizli/Netinternet DC, diğeri ise İstanbul/Radore Dc.

Bu verimerkezleri ile çalışma kararı vermiş olmamızın sebebi, ihtiyaçlarımıza yönelik çözümler üretmeleri ve daha da önemlisi, ikisinin de kendini sektörde kanıtlamış verimerkezleri olmalarıdır.

Radore DC, Türkiye'nin en büyük yatırımıyla açılmış verimerkezi olmakla birlikte, altyapı olarak kağıt üzerinde oldukça iyi bir verimerkezidir ve tüm ihtiyaçları karşılayabilecelk, sorun yaşatmayacak bir verimerkezidir. Radore ile çalışmamızın en büyük sebeplerinden birisi altyapısının çok iyi olduğunun düşünülmesidir.

Ne yazık ki 28.04.2018'de bizim de hizmet aldığımız sistem odasında Radore kaynaklı olarak elektrik sorunu oluşmuştur ve sistem odasına elektrik veremedikleri için enerji kesintisi yaşanmıştır. Sorunun kaynağı olarak busbar arızası olduğu, buna bağlı olarak ise UPS'lerin arızalandığı ve yandığı bilgisi tarafımıza iletilmiştir. Yaşanan 3,5 saatlik kesinti sonrasında enerji tekrar verildiğinde, gerekli önlemlerin alındığı ve sorunun tekrarlanmayacağı şeklinde tarafımıza bilgi verilmiştir.

05.05.2018 tarihinde ise tekrar Radore kaynaklı olarak enerji sorunu yaşanmış, tekrar sunuculara verilen elektrik kesintiye uğramıştır. Sorun başladığı anda şirket yekilimiz Hüseyin AKGÜN tüm gün Radore ile irtibat halinde kalmıs, ekibimiz ise siz değerli müşterilerimizi bilgilendirmek için çalışmıştır. Arka arkaya yaşanan 2 kesintiden sonra Radore tarafından tekrar kesinti olabileceği ihtimali olduğu söylendiğinden sunucuların tamamı doğrudan Hüseyin Bey tarafından kapatılarak bir arıza oluşması engellenmiş, Radore çalışmasını tamamladıktan sonra ise sunucular tekrar çalıştırılarak tamamı kontrol edilmiş ve çalışır hale getirilmiştir.

Doğrudan Radore verimerkezi yöneticisi ile yapılan görüşmede, sorunun önceki hafta oluşan sorunla bağlantılı olduğu, hasar gören sistemlerin tamirinden sonra sistemin normal çalışma şekline geçişi sağlanırken öngörülmeyen bir sebeple erişim sorunu yaşandığı belirtilmiş, sorunun tekrarlanmayacak şekilde kalıcı olarak çözüldüğü konusunda tarafımıza kesin olarak garanti verilmiştir.

Duru Yazılım olarak, kurulduğumuz günden beri yani tam 12 yıldır, en uygun ücretlerle en iyi hizmeti sunma iddiasıyla yola çıktığımızdan beri bu amaçtan hiç şaşmadan, kazancımızın %70'dan fazlasını yatırıma harcayarak bu yolda çalışmaya devam etmekteyiz. Yaşanmış olan erişim sorunlarının tamamı Radore kaynaklı olmakla birlikte, Duru Yazılım olarak hem ofisimizde siz değerli müşterilerimize bilgi vermek, hem doğrudan verimerkezinde sorunlara anında müdahele etmek adına sorunu en iyi şekilde yönetmek için çalıştık ve çalışmaya devam etmekteyiz.

Yaşadığınız erişim sorunlarından dolayı ne kadar üzüntü duyduğumuzu anlatmamızın bir yolu yoktur, amacımız en iyi hizmeti sunmak olduğu için ve 12 yıldır bu amaçla yaptığımız her şeyin Radore verimerkezi yüzünden müşterilerimize memnuniyetsizlik olarak yansıması bizim için çok ciddi bir sorundur. Benzer bir sorunun yaşanmayacağı konusunda Radore tarafından tarafımıza teminat verilmiştir, bununla birlikte önümüzdeki hafta içinde de kendileriyle tekrar toplantılar yapılacak ve sorunun tam olarak neden tekrar ettiği, kimin sorumlu olduğu, tekrarlanmaması için neler yapıldığı gibi konularda bilgi alınacaktır. Herhangi bir risk olması ya da sorunun tekrarlanması halinde Radore ile tüm çalışmalarımızın sonlandırılması gündemdedir.

Oluşan bu sorundan etkilenen tüm müşterilerimizden özür dileriz. Duru Yazılım olarak hizmet kalitemize kesinlikle yakışmayan bir durum olduğu gibi, tamamen kontrolümüz dışında oluşan bir erişim sorunudur ve Radore ile ilgili gerekli görüşmeler neticesinde yönetimimiz tarafından karar verilecektir ve ilerleyen dönemde benzer sorunlar yaşanmaması adına tarafımızdan yapılabilecek her türlü işlem yapılacaktır.


NOT: PAZAR GECESİ YENİ KABİN VE SUNUCULARA GEÇİŞ YAPILACAKTIR GECE HABER GİRİLMEMESİNİ RİCA EDERİZ

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

İyi Çalışmalar,