Hosting Kampanyasında Büyük YENİ YIL İndirimi Haberpaketleri.com ‘da.

Yeni Yıl Gelmiş, Hoş Gelmiş. Haberpaketleri.com Yeni Yılda da müşterilerinin yanında, yeni hosting alımları ve eski haber sitesi hosting uzatmalarında Yeni bir YIL Tadında KAMPANYA ile karşınızdayız. Tüm haber sitesi hosting paketlerini şimdi uzat %50 indirim hakkını kazan. Kampanya Şartları : Kampanyamız yenilmesi gelmiş yada geçmiş hostingler için geçerli değildir, +1 yıl uzatmalarda geçerlidir. Kampanya 09.12.2019 ile 01.01.2020 tarihleri… Read More »

FİELD DOESN’T HAVE A DEFAULT VALUE HATASI VE ÇÖZÜMÜ

Mysql 5.6 sürümü ile default yapılandırmasına giren sql_mode ayarı bu hatanın zeminini hazırlayan bir olaya dönüştü. Bu hatanın sisteminizde oluşma nedeni değer göndermediğiniz sütunların eğer boş (null) yada default değeri tanımlanmadan oluşturulmasından kaynaklanıyor. Mysql 5.6 sürümüde daha yeni yeni yaygınlaşan bir sürüm olduğu içinde eski bir çok scriptte bu hatayla karşılaşmak mümkün. Aslına bakarsanız eşeklik tamamen mysql… Read More »

İl İl Günlük Nöbetçi Eczaneler

1- Nöbetçi Eczaneler modülü için aşağıdaki dosyayı indiriniz.2- Dosya içinde kayıtlı olan kodları kopyalayınız.3- Admin panelden sayfalar menüsüne giriniz.4- Nöbetçi Eczaneler sayfasını düzenleye basınız.5- kodu boş sayfaya yapıştırıp kaydediniz.6- sayfalar menusune tekrar gelerek Aktif seçeneğini seçiniz. Değerli müşterilerimiz yukarıdaki işlemi uygulayarak tüm Türkiye’deki nöbetçi eczaneleri sitenize ekleyebilirsiniz, sorun yaşarsanız destek talebi açabilir yada www.haberpaketleri.com sitemizden… Read More »

SİTE REKLAMLARINIZ İÇİN GOOGLE YENİ KURALLARI

Konu reklam ve kullanıcı deneyimini arttırmak ile ilgili. Google artık kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutmak istiyor. Bu yüzdende rahatsız edici, kapatılamayan, otomatik açılan video reklamları, tam ekran olan reklamlardan kaçınmak istiyor.9 Temmuz tarihinden itibaren Chrome kullanıcıları için Google olumsuz kullanıcı deneyimi yapan reklamları engellemeye başlayacak.Google yıllardır sitelerdeki reklamları değerlendiriyor. Bunun standardını ise “betterads” belirliyor. Özellikle… Read More »

Kırık Link Nedir? Kırık Link Nasıl Düzeltilebilir?

İngilizce olarak Broken Link ve Dead Link olarak tanımlanan “kırık link” web sitelerinde herhangi bir hata nedeniyle açılamayan sayfaları ifade ediyor. Söz konusu durum bozuk bir bağlantı ya da boş veya var olmayan bir dış sayfadan kaynaklanabiliyor. Bozuk bir linke tıkladığımızda karşımıza çıkan hata mesajı; kırık bir linkle karşı karşıya olduğumuzu gösterir. Kullanıcı olarak kırık… Read More »

cPanel Sunucularda Litespeed Kurulumu Nasıl Yapılır?

Linux sunucularda Litespeed yazılımı, Apache’nin yerini tamamen alarak ve Apache’nin her fonksiyonunu çok daha iyi şekilde yerine getirerek performansı ciddi şekilde artırmaktadır. Lisans ücretleri yüksek gibi görünse de, işlevine göre oldukça uygun bir ücrettir. Bu yazıda da Litespeed yazılımının nasıl kurulacağını ve belli başlı birtakım ayarların nasıl yapılacağını anlatacağım. Litespeed’i kurmak için, ilk olarak 2… Read More »

Google’da Hakkınızda Yayınlanan Sayfayı Nasıl Sildirirsiniz?

Google bugün dünyada en çok kullanılan arama motorlarının başında gelir. Yaklaşık olarak yüzde 90 ile zirvedeki yerini açık ara koruyor. Saniyede yaklaşık 3,6 milyar arama gerçekleşiyor. Google, içinde 31 trilyondan fazla benzersiz URL yer alıyor. Günlük 21 milyardan fazla siteyi tarıyor. Verilen rakamlar sistemin nedenli büyük olduğunu gösteriyor. Peki, böylesine önemli bir arama motorunda hakkınızda… Read More »

Plesk panel kurulum hatası Düzeltme

Plesk panel kurulumunda SSH üzerinden birden bire aşağıda ki gibi bir hata alırsanız hata metninin altındaki sizlere paylaştığımız komutu uygulayarak kurulumunuza devam edebilirsiniz. Kurulum esnasında oluşan hata; “ERROR: The Yum utility failed to install the required packages.Attention! Your software might be inoperable.Please, contact product technical support.” Yukarıda belirttiğimiz hatadan sonra aşağıda ki komutları uygulayıp kurulumunuzu… Read More »